Barna på skolen streker under svaret være seg det er i matematikk, swahili eller musikk. Og skal man sette en strek må man ha linjal. I en klasse på 37 elever der kun 5 av barna har en linjal kan man forestille seg hvor mye vandring, mummel og tummel det blir når alle skal sette en strek - eller fler. Vi tenkte derfor å gi de hver sin linjal - ja så får vi se hvor lenge det varer før de har mistet dem. (Den oppmerksomme leser stusset nok ved utsagnet "..får vi se hvor lenge det varer..", vi som snart reiser tilbake til Skandinavia. Og ja, det er sant; vi får nok ikke sett med egne øyne hvordan de tar vare på sine nye linjaler) Prisen var ikke så aller farlig for å si det slik; en stk linjal kostet 250 shilling, eller 1,25 norske kroner. En pakke med 12 blyanter kostet 500 shilling. (Den oppmerksomme leser kan nok selv regne om dette til norske kroner...)
Nå koker kona mi bønner vi skal spise til middag...
onsdag, februar 28, 2007
Abonner på:
Legg inn kommentarer (Atom)
Ingen kommentarer:
Legg inn en kommentar